24/7 Dispatching: +421 904 424 424

Skupina BK prináša svojim klientom komplexné a efektívne riešenia v oblasti MEP a služieb facility managementu.

Medzinárodné skúsenosti

Dlhodobo pôsobíme v medzinárodnom prostredí. Dokážeme sa vysporiadať so špecifikami rôznych trhov vyplývajúcich z odlišného kultúrneho prostredia.

Tím odborníkov

Zamestnávame a udržiavame dlhodobé vzťahy s profesionálmi schopnými pracovať v multikultúrnom prostredí na princípe komunikácie centrály a lokálnych tímov prítomných na mieste realizácie.

Sila celej skupiny

Prítomnosť na rôznych trhoch umožňuje alokovať zdroje podľa aktuálnych požiadaviek tak, aby v prípade dodatočného dopytu zostala zachovaná kvalita a potreby zákazníka boli uspokojené.

Služby MEP

Skupina BK sa špecializuje na poskytovanie komplexných služieb v oblasti technologických inštalácií budov (mechanické, elektrické a inštalatérske) od počiatočného návrhu až po finálne vyhotovenie. Konkurenčná výhoda je založená na koordinácií centrály a miestnych pobočiek a tímov vo všetkých zainteresovaných oddeleniach, počnúc oblasťou ľudských zdrojov, kalkulácie a prípravy, nákupu, logistiky až po samotnú montáž. Orientujeme sa na zákazky v afrických krajinách, ktoré sú náročné na plánovanie, organizáciu a logistiku, avšak vďaka dlhoročným skúsenostiam a portfóliu starostlivo vybraných odborníkov efektívne realizujeme projekty nielen na už existujúcich trhoch, ale v akomkoľvek vybranom frankofónnom aj anglofónnom prostredí.

Portfólio najčastejšie poskytovaných činností za vybrané obdobie.

 • Silnoprúdové inštalácie elektrických rozvodov a zariadení 100%
 • Slaboprúdové inštalácie elektrických rozvodov a zariadení 38%
 • Inštalácie vzduchotechniky, vykurovania a chladenia 35%
 • Inštalácie vodovodných a kanalizačných systémov 26%
 • Projekčná činnosť 28%

Facility management

Okrem správy nehnuteľností poskytujeme v rámci facility managementu aj komplex podporných služieb, ktoré optimalizujú prevádzkové náklady klienta. Vďaka našim službám klient efektívnejšie využíva svojich zamestnancov na pracovnú činnosť, čo má v konečnom dôsledku pozitívny vplyv na jeho ekonomický rast a zvyšovanie konkurencieschopnosti. V rámci štandardov poskytovaných služieb si naša skupina zakladá na poskytovaní nonstop podpory vrátane 24 hodinového dispečingu a helpdesku, ktorý prispieva k dlhodobej spokojnosti a stabilnej spolupráci s našimi partnermi.

 

Portfólio najčastejšie poskytovaných činností za vybrané obdobie.

 • Odborné prehliadky a odborné skúšky VTZ 93%
 • 24 hodinový dispečing 100%
 • Preventívna údržba a servis technických zariadení 84%
 • Drobné a stredné opravy 100%
 • Zimná, letná údržba a upratovanie 32%

Výroba rozvádzačov

Naše skúsenosti s výrobou rozvádzačov nízkeho napätia siahajú do roku 2008. Zameriavame sa najmä na rozvádzače bytové, motorické, svetelné, staveniskové, distribučné, elektromerové a zásuvkové skrine. Okrem výroby zabezpečujeme aj ich dodávku a montáž pre konečného spotrebiteľa a elektroinštalačné firmy. Spokojnosť klienta a kvalita našich výrobkov je pre nás prvoradá, preto pri dodávke komponentov spolupracujeme so spoločnosťami, ako Schneider Electric, Eaton Electric, Legrand, ABB a ďalší. Výrobu rozvádzačov nízkeho napätia a ich následnú montáž sme realizovali na projektoch Letisko M. R. Štefánika, EUROVEA, BILLA, Mercure Bratislava Centrum Hotel, Europa Shopping Center Zvolen a Hotel Saffron v Bratislave. Okrem slovenských projektov sa môžeme pochváliť projektmi v zahraničí N´Djamena Grand Hotel a univerzita v Toukre v Čade.

 

 

Typovo najčastejšie vyrábané rozvádzače.

 • Bytové rozvádzače 89%
 • Zásuvkové skrine 95%
 • Svetelné rozvádzače 83%
 • Motorické rozvádzače 72%
 • Elektromerové rozvádzače 92%

Služby podľa odvetví

Komerčný sektor

Úspešne sme participovali na expanzii komerčného sektora v regióne strednej Európy v uplynulých dvoch dekádach. Na Slovensku sme zrealizovali obchodno-zábavné centrum EUROVEA, úspešne sme sa podieľali na realizácii a správe OC Cassovia v Košiciach, EUROPA Shopping Center v Banskej Bystrici a maloobchodných predajniach pre skupinu REWE. V Rumunsku sme sa podieľali na výstavbe obchodno-zábavného centra pre EUROMALL Pitesti, ďalej spravujeme 4 nákupné centrá pre IMMOFINANZ Group, ako aj sieť kín CINEMA CITY. Okrem toho sme participovali na výstavbe obchodného centra s priľahlým aquaparkom Medina v Alžíri.

Administratívny a rezidenčný sektor

Úspešne sme zrealizovali projekty kancelárií ParkOne v Bratislave , EUROPA Shopping Center v Banskej Bystrici, zabezpečujeme správu administratívnych objektov City Business Center v Bratislave, ako aj 500 bytových jednotiek pre zamestnancov skupiny PSA Peugeot Citroën v Trnave .  Máme bohaté skúsenosti v hotelovom sektore, či už komplexné riešenie hotela Mercure pre ACCOR group alebo čiastočná realizácia hotela Sheraton v Bratislave. Okrem toho skupina BK má skúsenosti so správou siete pobočiek bánk Slovenskej sporiteľne a UniCredit Bank Slovakia.

Industriálny sektor

Medzi naše uskutočnené projekty v priemyselnej oblasti patria laboratória a školiace strediská pre PSA Peugeot Citroën v Trnave, technická správa pre KIA Motors Slovakia a pre MOL group na Slovensku a správa priemyselných zariadení pre SPP. V zahraničí sú to najmä silnoprúdové elektroinštalácie pre spoločnosť Danone v Rumunsku, v spolupráci s General Electric silnoprúdové elektroinštalácie na odsoľovacej stanici v Alžírsku a MEP inštalácie pre Cevital v logistickom centre v Alžírsku.

Verejný sektor

Aj vďaka našim službám sa zvyšuje životná úroveň a rozširuje infraštruktúra v jednotlivých krajinách sveta. Ako príklad uvádzame realizáciu silno a slaboprúdových elektroinštalácií pre univerzitu v Toukre v Čade, pre nemocnicu v Bukurešti v spolupráci s CFE a rovnakú realizáciu na diaľničnom úseku R1 Beladice Tekovské Nemce pre Granvia Construction. Zabezpečovali sme MEP činnosti pre letisko Bratislava a tiež pre štátne inštitúcie Cosider v Alžírsku.

Vďaka našim skúsenostiam, zodpovednosti a flexibilite umožňujeme našim klientom rýchlejšie rozvíjať svoj business.

Vybrané ukazovatele 

počet zamestnancov

rokov praxe

zrealizovaných projektov

spravovaných objektov

Nie je nad osobný kontakt

Pošlite nám Vaše otázky alebo požiadavky cez formulár a do nasledujúceho pracovného dňa sa Vám ozveme.

Napíšte nám